גיוס הון, מיזוגים ורכישות

שירותי גיוס הון ומיזוגים מהטובים במשק

חברת KCR הינה שותפה עסקית של "פועלים שוקי הון", חברת בת של בנק הפועלים ,קבוצת הפיננסים הגדולה בישראל. פש"ה מתמחה במתן מגוון שירותים בארץ ובחו"ל כגון שירותי בנקאות להשקעות כגון מיזוגים ורכישות, הובלה של תחום ניהול ההנפקות בישראל, מימון מגופים מוסדיים ופרטיים, תכנון מוצרים פיננסיים, גיוס קרנות ועוד.

אחד הפתרונות האפשריים המוצעים על ידי צוות KCR לחברה הזקוקה לשיקום, הבראה או השבחה, הוא איתור שותף עיסקי או פיננסי, או מיזוג פעילויות עם עסק משלים. 

מיזוגים ורכישות הינם תהליך מורכב המצריך מומחיות וניסיון. "פועלים שוקי הון" הוקמה ב-1990 ומתמחה בליווי עסקאות מיזוג, רכישות, השקעות פרטיות וציבוריות, מימונים מורכבים, סגירות פיננסיות וגיוסי הון מסוגים שונים. הצוות המקצועי בחברה כולל מומחים בשוק ההון והפיננסים לצד ראשי תחומים בעלי רקע מקצועי וניסיון עשיר. בין לקוחותיה ניתן למנות חברות פרטיות וציבוריות, מהארץ ומחו"ל, הנהנות מליווי בביצוע עסקאות מול קרנות השקעה, קרנות גידור, גופי השקעה מוסדיים, קרנות מתמחות, חברות שונות ומשקיעים פרטיים.

01

תפיסת מתן שירותי גיוס הון ומיזוגים

תהליכי האבחון והייעוץ הניתנים ב-KCR מבוססים על ניתוח מעמיק ומקיף של החברה ומלווים במסקנות מפורטות ומסמכי המלצות שעל בסיסן החברה מפיקה, בין היתר, הערכת שווי מפורטת ותוכנית השבחה.

כחלק מסל השירותים והפתרונות אנו בודקים את האפשרות לגייס הון לחברה לטובת יישום המלצות אופרטיביות במסגרת תוכניות הבראה והשבחה או לבצע תהליכים של מיזוג, מכירה או רכישה של נכסים ופעילויות.

מציאת הפתרונות ויישומם בפועל מצריכים מספר מרכיבי מפתח:

  • הבנה מעמיקה של החברה מתוך ניתוח הוליסטי בהיבטים תפעוליים, כלכליים ומבניים.
  • הבנה מעמיקה של הסביבה העסקית והרגולטורית בו פועלת החברה.
  • רשת ענפה ואקסקלוסיבית של משקיעים פרטיים ומוסדיים, המאפשרת יצירת הזדמנויות ייחודיות.
  • ניסיון רב שנים ומוכח, המלווה את יכולת היישום (follow through) בפועל של תהליך מיזוג ורכישה.
02

התהליך והמיומנות

במסגרת שיתוף הפעולה בין חברת KCR לפש"ה אנו ממנים צוות מומחים, משתי החברות, המלווים את התהליך מכל היבט אפשרי. הצוות המנוסה נפגש עם נציגי הלקוח ומקפיד על מעורבות ושקיפות בעבודה לאורך כל התהליך.

להלן דוגמא למספר שלבים בתהליך ייעוץ טיפוסי:

  • שלב ראשון: פגישת היכרות משותפת לטובת הבנת צרכי החברה וסיכום ראשוני על מתווה שיתוף פעולה בין הגורמים.
  • שלב שני: ניתוח צרכי החברה, ניתוח פיננסי לרבות תזרים צפוי, מבני ותפעולי, וניסוח הערכת שווי לפי מגוון שיטות מקובלות בתעשייה.
  • שלב שלישי: בחינת חלופות וכדאיות עסקאות שונות, ולאחר מכן גיבוש אסטרטגיית פעולה ומתווה אפשרי מומלץ.
  • שלב רביעי: איתור שותפים ו/או משקיעים פוטנציאליים.
  • שלב חמישי: ליווי מתמשך בשלבי מו”מ עד השלמת עסקה.
03