גיוס הון, מיזוגים ורכישות

שירותי גיוס הון ומיזוגים מהטובים במשק

חברת KCR הינה שותפה עסקית של “מגדל בנקאות להשקעות” מקבוצת “מגדל שוקי הון” למתן שירותי בנקאות להשקעות כגון מיזוגים ורכישות, איתור משקיעים, ניהול הנפקות, מימון מגופים מוסדיים ופרטיים, תכנון מוצרים פיננסיים, גיוס קרנות, הפצה של ניירות ערך ועוד.

אחד הפתרונות האפשריים המוצעים על ידי צוות KCR לחברה הזקוקה לשיקום, הבראה או השבחה, הוא איתור שותף עיסקי או פיננסי, או מיזוג פעילויות עם עסק משלים. 

מיזוגים ורכישות הינם תהליך מורכב המצריך מומחיות וניסיון. “מגדל בנקאות להשקעות”, זרוע המיזוגים והרכישות של קבוצת מגדל, הינה בעלת התמחות בליווי עסקאות מיזוג, רכישות, השקעות פרטיות וציבוריות, מימונים מורכבים, סגירות פיננסיות וגיוסי הון מסוגים שונים. הצוות המקצועי בחברה כולל מומחים בשוק ההון והפיננסים לצד ראשי תחומים בעלי רקע מקצועי וניסיון עשיר. בין לקוחות “מגדל בנקאות להשקעות” ניתן למנות חברות פרטיות וציבוריות, מהארץ ומחו”ל, הנהנות מליווי בביצוע עסקאות מול קרנות השקעה, קרנות גידור, גופי השקעה מוסדיים, קרנות מתמחות, חברות שונות ומשקיעים פרטיים. החברה דורגה ע”י המגזין הפיננסי Global Finance כבנק להשקעות הטוב ביותר בישראל לשנת 2015.

01

תפיסת מתן שירותי גיוס הון ומיזוגים

תהליכי האבחון והייעוץ הניתנים ב-KCR מבוססים על ניתוח מעמיק ומקיף של החברה ומלווים במסקנות מפורטות ומסמכי המלצות שעל בסיסן החברה מפיקה, בין היתר, הערכת שווי מפורטת ותוכנית השבחה. 

כחלק מסל השירותים והפתרונות אנו בודקים את האפשרות לגייס הון לחברה לטובת יישום המלצות אופרטיביות במסגרת תוכניות הבראה והשבחה או לבצע תהליכים של מיזוג, מכירה או רכישה של נכסים ופעילויות.

מציאת הפתרונות ויישומם בפועל מצריכים מספר מרכיבי מפתח:

  • הבנה מעמיקה של החברה מתוך ניתוח הוליסטי בהיבטים תפעוליים, כלכליים ומבניים.
  • הבנה מעמיקה של הסביבה העסקית והרגולטורית בו פועלת החברה.
  • רשת ענפה ואקסקלוסיבית של משקיעים פרטיים ומוסדיים, המאפשרת יצירת הזדמנויות ייחודיות.
  • ניסיון רב שנים ומוכח, המלווה את יכולת היישום (follow through) בפועל של תהליך מיזוג ורכישה.

02

התהליך והמיומנות

במסגרת שיתוף הפעולה בין חברת KCR ל”מגדל בנקאות להשקעות” אנו ממנים צוות מומחים, משתי החברות, המלווים את התהליך מכל היבט אפשרי. הצוות המנוסה נפגש עם נציגי הלקוח ומקפיד על מעורבות ושקיפות בעבודה לאורך כל התהליך.

להלן דוגמא למספר שלבים בתהליך ייעוץ טיפוסי:

  • שלב ראשון: פגישת היכרות משותפת לטובת הבנת צרכי החברה וסיכום ראשוני על מתווה שיתוף פעולה בין הגורמים. 
  • שלב שני: ניתוח צרכי החברה, ניתוח פיננסי לרבות תזרים צפוי, מבני ותפעולי, וניסוח הערכת שווי לפי מגוון שיטות מקובלות בתעשייה.
  • שלב שלישי: בחינת חלופות וכדאיות עסקאות שונות, ולאחר מכן גיבוש אסטרטגיית פעולה ומתווה אפשרי מומלץ.
  • שלב רביעי: איתור שותפים ו/או משקיעים פוטנציאליים.
  • שלב חמישי: ליווי מתמשך בשלבי מו”מ עד השלמת עסקה.

03

צוות מוביל מטעם מגדל בנקאות להשקעות

בנוסף לצוות המומחים של KCR, המלווה את הלקוח לאורך התהליך ומספק אבחון, ניתוח, השבחה והבראה, שיתוף הפעולה עם “מגדל בנקאות להשקעות” נעשה מול המנהלים הבכירים והמומחים בתחום:

ג’וליאן אסוס
מנכ”ל מגדל בנקאות להשקעות. בעל ניסיון עשיר של כ-30 שנים בניהול ופיתוח עסקי לצד היכרות מעמיקה עם שוק ההון המקומי והגלובלי. בעברו מילא שורה ארוכה של תפקידי ניהול בכירים, רובם בשוק ההון. במהלך הקריירה הענפה שלו צבר קשרים רבים וטובים עם מגוון חברות ואנשי עסקים מובילים בארץ ובחו”ל.

דורין פלאס
סמנכ”ל מגדל בנקאות להשקעות. רואת חשבון בעלת ניסיון של למעלה מ-12 שנים בשוק ההון המקומי, בדגש על עבודות אנליזה והערכות שווי. בעלת יכולות ניתוח ובניית עסקאות המערבות חוב או מניות, והיכרות עם חברות ציבוריות ופרטיות ועם גורמי מפתח בשוק המקומי.

עידן דויטש
בנקאי מומחה השקעות. בעל ניסיון עשיר בניהול הנפקות פרטיות וציבוריות, ניתוח חברות, וגיוסי הון וחוב לגופים מוסדיים ופרטיים. בעל רישיון בניהול תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך, והבנה עמוקה של השווקים הפיננסים ועולם ההשקעות.

04