חדשות

מגדל בנקאות להשקעות חוברת ל-KCR

מגדל שוקי הון מתכוננת לחוק חדלות פירעון החדש בשותפות ראשונה מסוגה: מגדל שוקי הון חתמה על הסכם שותפות עסקית עם חברת KCR העוסקת בשיקום תאגידי בבעלות אבי קמינסקי.

על רקע חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי אשר חקיקתו הושלמה בחודש מרץ האחרון וצפוי להיכנס לתוקף בחודש ספטמבר הקרוב, חתמה מגדל שוקי הון על הסכם שיתוף פעולה עם KCR במסגרתו תעניק מגדל שוקי הון מענה ללקוחות החברה בנושאי גיוס הון, מיזוגים ורכישות.

"אנחנו צופים שיתוף פעולה רציף ומתמשך", אומר ג'וליאן אסוס, מנכ"ל מגדל בנקאות להשקעות, "הצמתים העסקיים שבהן חברות נדרשות למומחיות המקצועית שלנו בתחום מיזוגים ורכישות, איתור משקיעים או מימון מגופים מוסדיים – משותפים גם ללקוחות חברת KCR, כך שכולם נהנים. היכולת לספק סל שירותים מותאם לחוק חדלות הפירעון החדש היא מכפיל כח עבורנו."

אבי קמינסקי, מנכ"ל חברת  KCR, ציין: "החוק משנה לחלוטין את המציאות הקיימת ויוצר מהפכה בדיני חדלות הפירעון. השינוי משמעותי במיוחד באזור הביניים של חברה המצויה בקשיים כלכליים או משפטיים אך טרם הגיעה למצב של חדלות פירעון. החוק החדש מטיל אחריות אישית משפטית על בעלים ונושאי משרה למצבה של החברה באופן ישיר, ומאלץ אותם לפעול מבעוד מועד."

ואכן, החידוש המרכזי בחוק חדלות פירעון הוא הטלת אחריות נזיקית אישית בגין נזקים לנושים על חברי הדירקטוריון ועל מנכ"ל, שידעו או שהיה עליהם לדעת, כי התאגיד עלול להגיע למצב של חדלות פירעון ולא נקטו אמצעים סבירים למניעה או צמצום היקפה של המצוקה הכלכלית. במסגרת החוק נקבעו מנגנוני הגנה עבור חברי הדירקטוריון והמנכ"ל, כך שבמידה ונקטו באמצעים סבירים להערכת מצבו של התאגיד הרי שמילאו תפקידם כראוי. במסגרת האמצעים כלולים המהלכים הבאים: קבלת סיוע מגורמים המתמחים בשיקום תאגידי; ניהול משא ומתן עם נושי התאגיד כדי להגיע עמם להסדר חוב; ו/או פתיחה בהליכי חדלות פירעון.

"שיתוף הפעולה עם מגדל שוקי הון הוא סינרגטי למדי כיוון שכל צד בעסקה משלים סל שירותים חסר לצד השני", מוסיף קמינסקי "הלקוחות של KCR יהנו מהמומחיות של מגדל בנושא מימון ומיזוגים, בעוד שצוות המומחים שלנו יספקו את הייעוץ המקצועי בכל נושאי הבראה ושיקום תאגידי."

חוק חדלות פירעון ייכנס לתוקף בספטמבר 2019 והוא יחול על הליכי חדלות פירעון שהחלו מאותו יום ואילך.